تبلیغات
سینما - خلاصه ای از کتاب 12 ستون موفقیت
 
سینما
سینما و سینما و سینما
                                                        
درباره وبلاگ

با سلام و خوش آمد به شما بازدیده کننده گرامی
امیدوارم لحظات خوبی رو در این سایت تجربه کنید
با آرزوی بهترین ها
مدیر وبلاگ : علی اکبر رنجبر
مطالب اخیر
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
داغ کن - کلوب دات کام
سلام به همه ی دوستان عزیز
یکی از عادت های خوب من اینه که هنگام مطالعه ی هر کتابی سعی میکنم ازش خلاصه نویسی کنم.کتاب 12 ستون موفقیت از  جیم ران و کریس وایدنر،رو خوندمو و یه خلاصه ازش نوشتم.امیدوارم مفید فایده باشه.

12 ستون موفقیت

ستون اول:آدم بیشتر باید روی خودش کار کند(خودشناسی و خودسازی)تا بر روی کارش.

همه ی موجودات محدوده ی مشخصی برای رشد دارند جز انسان.انسان تنها موجودیست که به واسطه ی قدرت اختیار میتواند هم به کمال برسد و هم به پستی.

اوضاع وقتی عوض میشه که خودت عوض بشی.

ستون دوم:سلامتی کامل

دیدن کارهایی که دیگران انجام دادن،انگیزه جاه طلبی مثبتی رو در ما ایجاد میکند.

به کار گرفتن آموزه های قبلی مهمتر از آموختن آموزه هایی جدید است.

سلامتی کامل از سه بعد ساخته شده:

جسم،روان(عقل،احساس و اراده) و روح(توانای سفر به ماورای جهان دارد) که اولویت آنها عبارت است از روح و روان و جسم.

مهمترین اصل موفقیت تعادل است.

ستون سوم:موهبت روابط

باید از موهبت روابط باید حداکثر استفاده را کنیم.بزرگترین موهبت،موهبت روابط با مردمه.برای شکوفایی یک رابطه باید پیوسته وقت،تلاش و تصور خودمون را صرف آن کنیم.(پیگری اشخاص معرفی شده به سیستم)

همانگونه که در تبلیغات شهری دیده می شود،شهر خوب شهری ساختنی است نه یافتنی و این قاعده دقیقا در رابطه با روابط صدق میکند،روابط برای شکل گیری و تداوم نیازمند صرف زمان و هزینه و انرژی هستند.

نکته مهم،وجود سختی های موجود در راه رسیدن به اهداف است،که باید به آن ها توجه داشت.همیشه رسیدن به بهترین ها سخت است.خلق بهترین روابط،خلق بهترین درآمد،خلق زندگی شاد و خلق همه ی چیزهای خوب نیازمند طی کردن سختی ها و فراز و نشیب های بسیاریست.هر چیز ارزشمندی سخت بدست میاد به همین دلیل همه نمی تواند چیزهای ارزشمند بدست آورند.

در رابطه با رابطه ها،هم کیفیت رابطه و هم کمیت آن حائز اهمیت است.و برای رسیدن به رابطه ای با کیفیت و کمیت مناسب سه اصل مهم وجود دارد.توجه به وقت و تلاش و تصور.

ستون چهارم:تحقق اهداف

نوشتن اهداف به دو دلیل حائز اهمیت است:

1:ورود اهداف و خواسته ها به ذهن،که مقدمه ایست برای نوشتن آنها و تعیین آنها

2:نیروی در نوشتن هدف وجود داره که باعث تحقق آن می شود.

دلیل اهمیت نوشتن اهداف:

ذهن شناخت آگاهانه ای از آن ها بدست می آورد و این شناخت میتواند آغازی باشد برای خلق باورهایی سازنده برای تغیر در خود و مسیر آینده.به عبارتی نوشتن اهداف همچون دانستن این نکته است که میخواهیم به کجا سفر کنیم.همانگونه که اولین گام در انجام یک سفر تعیین مقصد است،اولین گام برای رسیدن به اهداف تعیین کردن(نوشتن)آنهاست.

اما فلسفه ی اصلی تعیین اهداف چیست؟فلسفه اصلی آن ساخت شخصیت فرد در طول مسیریست که برای رسیدن به اهدافش تلاش میکند.جمله معروفیست که میگوید:یک میلیارد تومان درآمد داشته باش،اما نه تنها برای اینکه یک میلیارد تومان پول داشته باشی بلکه برای اینکه شخصیتت در این راه ساخته شود

:یک شبه نمیتونی مقصدت رو تغیر بدی اما مسیرت را چرا،تغیر مسیری که مدتی بعد خودبه خود موجب تغیر مقصدت می شود.پس همه چیز از تغیر شروع می شود:

تعیین اهداف در سه بازه زمانی کوتاه،میان و بلند مدت صورت میگیرد.

برنامه ریزی کن و دنبالش کن.فقط تصمیم بگیر که چه کار میخواهی بکنی و بعدش دست به کار شو.

ستون پنجم:استفاده درست از زمان

خیلی از افراد به دلیل وجود حاشیه های امن فراوانی در زندگیشان،از تغییر کردن می ترسند.زن،بچه،یک شغل بخور و نمیر،یک ماشین و خیلی از حاشیه های امن دیگر.اما نکته ای که مهم است این است که کسب موفقیت های بزرگ جز با تغیر امکان پذیر نیست،به همین دلیل باید پیه یکی از دو درد را به تنمان بمالیم:درد انضباط یا درد پشیمانی.فقط فرقش اینه که سنگینی بار انضباط به اندازه ی مثقال و سنگینی بار پشیمانی به اندازه خرواره.روزها خیلی مهم هستند،هر روز که میگذرد از وزن کاسه ی زندگی کاسته و به وزن کاسه ی مرگ افزوده می شود.

در هر روز فرصت های فراوانی وجود دارد اما ما باید از آن فرصتی بهره ببریم که در راستای اهداف کلی ما باشد.اگه ما واسه زندگیمون برنامه ای نداشته باشیم،دیگران واسه زندگیمون برنامه مشخص میکنند.همیشه یکی ارباب میشه یکی نوکر.اگر تو زمان رو هدایت نکنی و ارباب آن نباشی این زمان است که تو رو نوکر خودش میکند.

ستون ششم:هم نشینی با بهترین ها

ما همواره باید سعی کنیم کارهایمان را به بهترین نحو انجام دهیم.همیشه به یاد داشته باش که انجام یک کار با به نحو احسنت انجام دادن آن کاملا متفاوته،توجه داشته باش به جمله ی مارتین لوترکینگ.

برای تحقق اهدافت همیشه با بهترین ها نشست و برخواست داشته باش و به این امر توجه داشته باش که شفافیت تصویرسازی ذهنی، رازی اساسی

در تحقق اهداف به شمار میرود.

همیشه برای خلق بهترین ها دو راه وجود دارد:یا خود بهترین باشی و یا با بهترین ها نشست و برخواست کنی،چرا که کمال همنشین تاثیری شگرف در نتایج فعالیت های ما دارند.

ما باید انسان های اطرافمان را به سه دسته تقسیم بندی کنیم:

آن های که باید روابطمان را با آنها قطع کنیم

آن هایی که باید محدود باشند و آن هایی که باید روابطمان را با آنها افزایش دهیم.در رابطه با برقراری رابطه های جدید باید به این امر توجه داشته باشیم که زندگی آن قدرهام که فکرشو میکنی ساده نیست و باید در زمان هایی تصمیم های سخت بگیریم.

سوال مهم:حالا ما چه جوری میتونیم انسان های موفق رو جذب کنیم؟

تنها یک راهکار وجود دارد.برای جذب انسان های جذاب باید جذاب بود.برای جذب انسان های موفق باید موفق بود.پس توجه داشته باش که تنها راه موجود آن است که بر روی خودمان کار کنیم.به جای آنکه وقتمان را بروی دیگران بگذاریم باید آن وقت را به خودمان اختصاص دهیم.

آدم های ناموفقی که دوست دارند موفق شوند نیازمند توجه ویژه ای هستند.

مزایای معاشرت با انسان های موفق:

1:یادگیری تجارب بسیار با ارزش

2:وصل شدن به شبکه گسترده ای از روابط.دوستان و همکاران آن فرد تبدیل می شوند به دوستان و همکاران تو

3:تغیر و شکل دهی نگرش.ما باید بدانیم که دوستان ما نگرش ما را نسازند اما در شکل دهی و استحکام آن نقش بسیار ویژه ای دارند.

پس در طول سفر،برای رسیدن به اهدافتان از همسفرانی استفاده کنید که میتواند به شما در تحقق اهدافتان کمک کنید.

سرو کله ی استاد زمانی پیدا می شود که شاگرد آماده باشه.

قوانین مربوط به موفقیت همیشه بوده اند اما عدم ناآگاهی ما از آنها فرصت ها را از دست ما میگیرند.

مثل بودن قانون جاذبه قبل از نیوتون.

ستون هفتم:یادگیری همیشگی

تحصیلات آکادمیک در یافتن روزی به تو کمک می کند و تحصیلات شخصی در یافتن خوشبختی.

تورو:توده ی مردم همه ی عمر در سکوتی خفقان آور زندگی میکنند و آوازی را که در سینه دارند به گور می برند(بسیاری آرزوهای خود را به خاک می برند).

تحصیلات شخصی مساویست با یادگیری های گوناگون از افراد و اشخاص و اتفاقات گوناگون.

اگر کسی در مسیر اشتباهی حرکت می کند به انگیزه ای برای تندتر رفتن احتیاج ندارد بلکه به آموزش احتیاج داره تا به مسیر درست برگرده.

یادگیری مقدمه ی ثروته.تمام تغیرات بزرگ با یادگیری آغاز می شود.

یادگیری:ایجاد تغییر نسبتا پایدار در توان رفتاری فرد.

بخش اعظم زندگی پس از تحصیلات رسمی جریان دارد.

راز اصلی موفقیت همان یادگیری دائمیست.چگونه؟کتاب خواندن،سرمشق و الگو گرفتن از آدم های موفق و سرانجام درس گیری از شکست ها و استفاده از تجربیات خود و دیگران.

مسئله این نیست که خرید کتاب چقدر گرون تموم میشه،مساله این است که اگه کتاب نخونی چقدر برات گرون تموم میشه.اگر دوست دارید به سطح دانش و مهارت یک استاد برسید به سراغ کتاب هایش بروید.

بدون مطالعه هیچ پیشرفتی ممکن نیست

ستون هشتم:همه ی زندگی فروش است.

واژه فروش وابسته است به مفهومی به نام تاثیر گذاری.هر کس که بخواهد موافق باشد باید بتواند هنر تاثیر گذاری بر دیگران را بیاموزد.بشر موجودیست اجتماعی و میزان موفقیت او وابسته است به میزان تعامل و همکاری او با دیگران،به همین خاطر باید تاثیرگذار بود.

موفقیت در دستیابی به خواسته بستگی دارد به تاثیرگذاری بر دیگران.یک نوزاد زمانی که احساس گرسنگی می کند گریه می کند و با این کارش تاثیرمی گذارد تا بتواند به خواسته و نیازش دست یابد.و ما باید برای انجام تک تک امور مربوط به زندگیمان این توانایی را داشته باشیم که بر دیگران تاثیر بگذارد.به همین خاطر عنوان می شود که همه ی زندگی فروش است و کسی در انجام کارش موفق تر است که از قدرت تاثیرگذاری بیشتری بهرهمند باشد.

توماس جفرسون:اشراف سالاری به طور فطری در میان همه ی مردم وجود دارد و اساس دستیابی به آن شرافت و استعداد(و شاید تلاش)است.

به چه معنا؟به آن معنا که در زمان های گذشته موفقیت به صورت موروثی از نسلی به نسلی دیگر منتقل می شده اما امروزه فارغ از جنسیت و رنگ و نژاد اگر خواهان موفقیت باشی و برای رسیدن به آن سعی و تلاش کنی مطمئنا موفق خواهی بود.

حال هرقدر شما فردی مستعدتر،باشرافت تر و کوشاتر باشی در تاثیرگذاری موفق تر عمل خواهی نمود..

و فقط یه راه وجود دارد که دیگران فرد را انسان شریف و با استعداد بدانند و آن این است که اینکه فرد شریف و بااستعداد باشد.

مهارت های فروش:

1:شناخت دقیق محصولی که عرضه می کنیم.برای اینکه چیزی را بتوانی عرضه کنی باید آن را داشته باشی.برای عرضه هر چیز باید اول بشناسیش،باورش داشته باشی و احساسش کنی.

2:صحبت با تعداد زیادی از انسان ها.ده درصد از چهل نفر بیشتر از ده درصد ده نفر است.

3:داشتن پشتکار و تسلیم نشدن.هیچگاه در برابر پاسخ نه تسلیم نشو.قانون بچه:نه در دنیای کودکان نقشی ندارد.

وقت تنگ تر از اون چیزیست که فکرش میکنی.

ستون نهم:رشد مالی تابع رشد فردی است.

این ستون مربوطه به پوله.پولی که نمیتونه باعث خوشبختی بشه اما نبودش حتما باعث بدبختی میشه.

پول هیچگاه امنیت خاطر نمی آورد چرا که ممکن است هر لحظه از دست برود.

مهم میلیونر شدن نیست مهم اینه که برای تبدیل شدن به یه میلیونر باید به چه جور آدمی تبدیل بشی.به همین خاطر است که گفته می شود رشد مالی تابع رشد فردیه.برای اینکه بتونی یک میلیون دلار بدست بیاری باید به انسانی یک میلیونی با باورهای میلیونی تبدیل بشی.

"علاقه به پول تنها حرص بیش از حد را در وجودت می پروراند"

قانون طلایی ثروتمند شدن:

سود گرفتن بهتر از دستمزد گرفتنه.

راهکارش چیست؟تو باید برای خودت کار کنی و یه کار مستقل راه بندازی.99 درصد انسان های ثروتمند برای این ثروتمند شدن که برای خودشون کار میکنن و سود می گیرن.

اصول رسیدن به ثروت:تمام وقت روی شغلت کار کن و پاره وقت روی آینده ات.

در کنار شغل اصلیت یه کار جنبی راه بندازی و کم کم توسعه اش بدی.حالا به نظرتون رسیدن به چنین جای چقد سخته؟مطمئنا خیلی،چون انجام همه ی کارهای با ارزش سخته،و برای تحلیل سختی های راه و افزایش استقامت درد انضباط و در پشیمانی را به یاد آور.همیشه به یاد داشته باش که استقلال مالی نیازمند داشتن کاری مستقل و آزاد است.همه زندگی فروشه،و رشد مالی تابع رشد فردیه.

ستون دهم:یک رابطه موثر باعث ایجاد تفاهم می شود.

موفقیت به همکاری آدم ها بستگی دارد.

تعریف رابطه:رابطه یعنی تلاش دو یا چند نفر برای رسیدن به تفاهم(توانای تحمل تفاوت ها).وقتی آن ها به تفاهم برسند و با یکدیگر متحد بشوند،از نیروی خارق العاده ای برخوردار خواهند شد.

متفاوت بودن انسان هاست که ضرورت ایجاد رابطه و تفاهم را در ما خلق می کند.

حال آفت مهلک روابط چیزی جز تلاش برای تحکم گفته ها به فرد مقابل نیست.

رابطه ای مداوم خواهد بود که از معادله ی برنده-برنده تبعیت کند.

رابطه فقط این نیست که چی بگی،بلکه باید بدونی که چه طور و چه وقت اونو به زبون بیاری،و در عین حال میزان پذیرش شنوده را هم در نظر بگیری و در عین حال خود باید شنونده خوبی بود.

نکته:مهمترین چیز در یک رابطه،شنیدن است.برای اینکه شنونده خوبی باشی باید واسه طرف مقابلت شخصیت و احترام قائل باشی.

ستون یازدم:دنیا همیشه به یه رهبر بزرگ نیاز دارد

دلیل شکست خیلی ها بر میگردد به عدم درک صحیح شان از واژه های گوناگون که یکی از آن واژه ها کلمه رهبریست.

رهبر:همه میتوانند در زندگی رهبری بزرگ باشند چون منظور این است که هنر تاثیرگذاری بر دیگران رو خوب بلد باشی.رهبری کردن یعنی کمک به اصلاح افکار،باورها و اعمال دیگران.

راه رهبر شدن:

با کار بر روی شخصیت(باورها) و مهارت(تخصص و دانش) آغاز می شوند و موفقیت در این دو رکن عاملی است برای رسیدن به قدرت تاثیرگذاری.

تفاوت رهبر با یک مدیر:

یک مدیر به مردم کمک میکند خودشون رو اونطور که هستند ببینند اما یک رهبر به مردم کمک میکند خودش را بهتر از آن چیزی که هست بداند.یک رهبر به مردم امید میدهد و در رابطه با رسیدن به اهدافش به آنها کمک میکند.یک رهبر خوب باید بیش از آنکه به فکر کار مردم باشد به فکر زندگی آنها باشد."اعتماد مهمترین زنجیر رابط،بین رهبر و پیرو است".

رهبران بزرگ بصیر و خوش بین هستند.

ستون دوازدهم:میراثی از خود به یادگار بگذار.

بزرگترین شگفتی زندگی این است که به یک چشم بهم زدن میگذرد

تو نمیتوانی مدت عمر خود را انتخاب کنی اما میتونی درست زندگی کردن را انتخاب کنی.همیشه سعی کن ثمره ای از خودت به جای بگذاری

"زندگی صحی یکتای هنرمندی ماست

هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود

صحنه پیوسته به جاست

خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد"

پایان


نوع مطلب : موفقیت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 3 تیر 1398 06:02 قبل از ظهر

You reported that really well.
precios de cialis generico bulk cialis cialis daily reviews generic low dose cialis cialis professional yohimbe generico cialis mexico cialis pills boards generic for cialis if a woman takes a mans cialis overnight cialis tadalafil
یکشنبه 2 تیر 1398 02:01 بعد از ظهر

You stated it very well.
acheter cialis meilleur pri generic cialis 20mg uk no prescription cialis cheap enter site natural cialis what is cialis cialis canadian drugs cialis online effetti del cialis we choice cialis pfizer india sublingual cialis online
شنبه 1 تیر 1398 11:22 بعد از ظهر

Tips well taken!.
achat cialis en itali dose size of cialis we like it cialis soft gel buy cialis cheap 10 mg how to buy cialis online usa cialis dosage recommendations cialis manufacturer coupon cialis qualitat cialis side effects dangers comprar cialis 10 espa241a
جمعه 31 خرداد 1398 02:36 بعد از ظهر

Many thanks. Awesome information.
cialis reviews side effects for cialis buy cialis click here take cialis we recommend cialis best buy only now cialis 20 mg cialis canada cialis online nederland rx cialis para comprar order a sample of cialis
چهارشنبه 29 خرداد 1398 11:01 قبل از ظهر

Thanks a lot! Quite a lot of write ups.

cialis 5 mg schweiz cialis 5 mg funziona cialis sale online cialis qualitat trusted tabled cialis softabs cialis qualitat generic for cialis cialis price thailand cialis therapie prix de cialis
سه شنبه 28 خرداد 1398 06:41 بعد از ظهر

With thanks. Awesome stuff.
effetti del cialis cialis price in bangalore cialis coupons printable order a sample of cialis buy cialis uk no prescription the best site cialis tablets import cialis cialis tadalafil online buy cialis cheap 10 mg il cialis quanto costa
یکشنبه 26 خرداد 1398 04:48 بعد از ظهر

Fantastic information, Thank you!
we choice cialis pfizer india cialis canada on line cialis super kamagra we recommend cialis info side effects of cialis rezeptfrei cialis apotheke cialis generico lilly cialis billig recommended site cialis kanada ou acheter du cialis pas cher
یکشنبه 26 خرداد 1398 02:12 قبل از ظهر

Very good material. Thank you.
cialis therapie cialis taglich cialis 20mg prix en pharmacie cialis 20mg preis cf we recommend cheapest cialis we like it safe cheap cialis viagra cialis levitra cialis 20 mg best price side effects of cialis only best offers cialis use
پنجشنبه 23 خرداد 1398 05:31 بعد از ظهر

You actually suggested it well.
cialis for sale in europa achat cialis en europe cialis kaufen cialis 5mg cialis 30 day trial coupon cialis daily cialis vs viagra cialis 50 mg soft tab cialis 5 mg scheda tecnica cialis super kamagra
پنجشنبه 23 خرداد 1398 04:02 قبل از ظهر

Nicely put, Thanks!
cialis generico lilly tadalafil 10 mg buy name brand cialis on line look here cialis order on line how do cialis pills work cialis canadian drugs cialis pas cher paris cialis generic tadalafil buy cialis 5mg prix where do you buy cialis
چهارشنبه 22 خرداد 1398 02:01 بعد از ظهر

Nicely put, Regards!
cialis tablets australia cialis generika in deutschland kaufen precios de cialis generico buying cialis in colombia cialis dose 30mg cialis taglich tesco price cialis callus cialis kaufen wo cialis para que sirve
جمعه 17 خرداد 1398 06:03 بعد از ظهر

You said this well!
cialis farmacias guadalajara click here to buy cialis low cost cialis 20mg il cialis quanto costa can i take cialis and ecstasy cialis 5 mg para diabeticos buying cialis in colombia cialis lilly tadalafi callus cialis 10mg prix pharmaci
یکشنبه 15 اردیبهشت 1398 05:03 بعد از ظهر
Компания "Промтеплострой" предоставляет на рынок в
пределах России и СНГ большой
выбор пром. оборудования, в том числе широкий
выбор редукторов различного назначения.

Для изготовления и сборки
используются только качественные
и надёжные материалы. Специалисты помогут
правильно подобрать и купить с доставкой подходящий редуктор по выгодной цене.

редуктор Ч-80 (kontaktor.su) редуктор Ч-80 (kontaktor.su)
یکشنبه 15 اردیبهشت 1398 01:12 قبل از ظهر
Компания "Промтеплострой" предоставляет на рынок в пределах
России и СНГ большой выбор пром.
оборудования, в том числе
широкий выбор редукторов различного назначения.

Для изготовления и сборки используются
только качественные и надёжные материалы.
Специалисты помогут правильно подобрать и купить
с доставкой подходящий редуктор
по выгодной цене.
редуктор 1Ц2У-315н (www.kontaktor.su) редуктор
1Ц2У-315н
جمعه 6 اردیبهشت 1398 06:46 بعد از ظهر
Hey! Quick question that's completely off topic. Do you know how to make your
site mobile friendly? My website looks weird when viewing from my apple iphone.
I'm trying to find a template or plugin that might be able to resolve this problem.
If you have any recommendations, please share. Cheers!
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 03:59 بعد از ظهر
2018スーパーコピー時計 専門店!ブランド時計コピー 販売!弊店はロレックススーパーコピー時計等のNランクのスーパーコピー時計を取扱っています。
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 01:17 بعد از ظهر
This design is incredible! You definitely know how
to keep a reader amused. Between your wit and your
videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Great
job. I really loved what you had to say, and more than that,
how you presented it. Too cool!
viagra bestellen viagra ohne rezept auf rechnung (http://viagralim.us/causas-de-disfuncion-erectil-en-adultos.html)
جمعه 30 فروردین 1398 02:40 قبل از ظهر
walmart pharmacy prices http://viagralim.us walmart pharmacy prices !
Incredible! This blog looks just like my old one! It's on a totally different topic but it has pretty much the same page layout and design. Excellent choice of colors!
چهارشنبه 28 فروردین 1398 02:16 قبل از ظهر
スーパーコピーブランド販売
چهارشنبه 28 فروردین 1398 02:15 قبل از ظهر
ブランド時計コピー(N級品)激安通販専門店!
چهارشنبه 21 فروردین 1398 01:13 بعد از ظهر

Helpful knowledge. Thank you.
pharmacy canada how safe are canadian online pharmacies north west pharmacy canada canadian pharmacy world canadian pharmacy viagra drugstore online canada viagra canadiense canadian prescriptions online canada medication prices canadian medications pharmacy
یکشنبه 18 فروردین 1398 09:39 قبل از ظهر
スーパーコピーブランド業界の人気ブランド腕時計、バッグ、財布N品が大集合。弊社ではメンズとレディース
جمعه 9 فروردین 1398 11:35 بعد از ظهر
Thank you for some other excellent post. The place else could
anybody get that kind of info in such an ideal means
of writing? I have a presentation subsequent week,
and I am on the search for such information.
cialis patent expiration (Stephaine) cialis patent expiration
جمعه 16 آذر 1397 12:06 قبل از ظهر

You explained this terrifically.
buy cialis uk no prescription tesco price cialis order generic cialis online tadalafilo if a woman takes a mans cialis buying brand cialis online cialis generic cialis 20mg preis cf 40 mg cialis what if i take how to purchase cialis on line
دوشنبه 12 آذر 1397 12:38 قبل از ظهر

You've made the point.
cialis 10 doctissimo cialis generika canada discount drugs cialis safe dosage for cialis deutschland cialis online ou acheter du cialis pas cher buying cialis in colombia wow look it cialis mexico cialis kaufen bankberweisung rezeptfrei cialis apotheke
یکشنبه 11 آذر 1397 11:28 قبل از ظهر

Regards! I appreciate this.
cialis online deutschland tadalafil 20mg try it no rx cialis cialis super acti chinese cialis 50 mg price cialis wal mart pharmacy fast cialis online il cialis quanto costa cialis professional yohimbe generic cialis tadalafil
شنبه 10 آذر 1397 11:21 قبل از ظهر

Kudos! Plenty of info!

cialis cuantos mg hay generic cialis pill online cialis generico cialis for bph acquisto online cialis cialis canada on line buy cialis online cheapest click now cialis from canada if a woman takes a mans cialis cialis 20mg preis cf
شنبه 10 آذر 1397 12:05 قبل از ظهر

Factor effectively taken.!
cialis kaufen cialis flussig where cheapest cialis calis low dose cialis blood pressure cialis side effects we use it cialis online store cialis et insomni cialis therapie cialis professional yohimbe
پنجشنبه 8 آذر 1397 01:38 بعد از ظهر

Regards. I enjoy it!
prezzo di cialis in bulgaria prescription doctor cialis cialis purchasing sublingual cialis online cialis et insomni generic for cialis cialis tadalafil online ou trouver cialis sur le net cialis 20 mg best price female cialis no prescription
پنجشنبه 8 آذر 1397 01:17 قبل از ظهر

Thank you. A good amount of posts!

buy cialis uk no prescription order a sample of cialis buy cialis online nz click here to buy cialis cialis sicuro in linea only here cialis pills cialis 200 dollar savings card does cialis cause gout cialis 5 mg scheda tecnica cialis from canada
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30