تبلیغات
سینما - خلاصه ای از کتاب 12 ستون موفقیت
 
سینما
سینما و سینما و سینما
                                                        
درباره وبلاگ

با سلام و خوش آمد به شما بازدیده کننده گرامی
امیدوارم لحظات خوبی رو در این سایت تجربه کنید
با آرزوی بهترین ها
مدیر وبلاگ : علی اکبر رنجبر
مطالب اخیر
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
داغ کن - کلوب دات کام
سلام به همه ی دوستان عزیز
یکی از عادت های خوب من اینه که هنگام مطالعه ی هر کتابی سعی میکنم ازش خلاصه نویسی کنم.کتاب 12 ستون موفقیت از  جیم ران و کریس وایدنر،رو خوندمو و یه خلاصه ازش نوشتم.امیدوارم مفید فایده باشه.

12 ستون موفقیت

ستون اول:آدم بیشتر باید روی خودش کار کند(خودشناسی و خودسازی)تا بر روی کارش.

همه ی موجودات محدوده ی مشخصی برای رشد دارند جز انسان.انسان تنها موجودیست که به واسطه ی قدرت اختیار میتواند هم به کمال برسد و هم به پستی.

اوضاع وقتی عوض میشه که خودت عوض بشی.

ستون دوم:سلامتی کامل

دیدن کارهایی که دیگران انجام دادن،انگیزه جاه طلبی مثبتی رو در ما ایجاد میکند.

به کار گرفتن آموزه های قبلی مهمتر از آموختن آموزه هایی جدید است.

سلامتی کامل از سه بعد ساخته شده:

جسم،روان(عقل،احساس و اراده) و روح(توانای سفر به ماورای جهان دارد) که اولویت آنها عبارت است از روح و روان و جسم.

مهمترین اصل موفقیت تعادل است.

ستون سوم:موهبت روابط

باید از موهبت روابط باید حداکثر استفاده را کنیم.بزرگترین موهبت،موهبت روابط با مردمه.برای شکوفایی یک رابطه باید پیوسته وقت،تلاش و تصور خودمون را صرف آن کنیم.(پیگری اشخاص معرفی شده به سیستم)

همانگونه که در تبلیغات شهری دیده می شود،شهر خوب شهری ساختنی است نه یافتنی و این قاعده دقیقا در رابطه با روابط صدق میکند،روابط برای شکل گیری و تداوم نیازمند صرف زمان و هزینه و انرژی هستند.

نکته مهم،وجود سختی های موجود در راه رسیدن به اهداف است،که باید به آن ها توجه داشت.همیشه رسیدن به بهترین ها سخت است.خلق بهترین روابط،خلق بهترین درآمد،خلق زندگی شاد و خلق همه ی چیزهای خوب نیازمند طی کردن سختی ها و فراز و نشیب های بسیاریست.هر چیز ارزشمندی سخت بدست میاد به همین دلیل همه نمی تواند چیزهای ارزشمند بدست آورند.

در رابطه با رابطه ها،هم کیفیت رابطه و هم کمیت آن حائز اهمیت است.و برای رسیدن به رابطه ای با کیفیت و کمیت مناسب سه اصل مهم وجود دارد.توجه به وقت و تلاش و تصور.

ستون چهارم:تحقق اهداف

نوشتن اهداف به دو دلیل حائز اهمیت است:

1:ورود اهداف و خواسته ها به ذهن،که مقدمه ایست برای نوشتن آنها و تعیین آنها

2:نیروی در نوشتن هدف وجود داره که باعث تحقق آن می شود.

دلیل اهمیت نوشتن اهداف:

ذهن شناخت آگاهانه ای از آن ها بدست می آورد و این شناخت میتواند آغازی باشد برای خلق باورهایی سازنده برای تغیر در خود و مسیر آینده.به عبارتی نوشتن اهداف همچون دانستن این نکته است که میخواهیم به کجا سفر کنیم.همانگونه که اولین گام در انجام یک سفر تعیین مقصد است،اولین گام برای رسیدن به اهداف تعیین کردن(نوشتن)آنهاست.

اما فلسفه ی اصلی تعیین اهداف چیست؟فلسفه اصلی آن ساخت شخصیت فرد در طول مسیریست که برای رسیدن به اهدافش تلاش میکند.جمله معروفیست که میگوید:یک میلیارد تومان درآمد داشته باش،اما نه تنها برای اینکه یک میلیارد تومان پول داشته باشی بلکه برای اینکه شخصیتت در این راه ساخته شود

:یک شبه نمیتونی مقصدت رو تغیر بدی اما مسیرت را چرا،تغیر مسیری که مدتی بعد خودبه خود موجب تغیر مقصدت می شود.پس همه چیز از تغیر شروع می شود:

تعیین اهداف در سه بازه زمانی کوتاه،میان و بلند مدت صورت میگیرد.

برنامه ریزی کن و دنبالش کن.فقط تصمیم بگیر که چه کار میخواهی بکنی و بعدش دست به کار شو.

ستون پنجم:استفاده درست از زمان

خیلی از افراد به دلیل وجود حاشیه های امن فراوانی در زندگیشان،از تغییر کردن می ترسند.زن،بچه،یک شغل بخور و نمیر،یک ماشین و خیلی از حاشیه های امن دیگر.اما نکته ای که مهم است این است که کسب موفقیت های بزرگ جز با تغیر امکان پذیر نیست،به همین دلیل باید پیه یکی از دو درد را به تنمان بمالیم:درد انضباط یا درد پشیمانی.فقط فرقش اینه که سنگینی بار انضباط به اندازه ی مثقال و سنگینی بار پشیمانی به اندازه خرواره.روزها خیلی مهم هستند،هر روز که میگذرد از وزن کاسه ی زندگی کاسته و به وزن کاسه ی مرگ افزوده می شود.

در هر روز فرصت های فراوانی وجود دارد اما ما باید از آن فرصتی بهره ببریم که در راستای اهداف کلی ما باشد.اگه ما واسه زندگیمون برنامه ای نداشته باشیم،دیگران واسه زندگیمون برنامه مشخص میکنند.همیشه یکی ارباب میشه یکی نوکر.اگر تو زمان رو هدایت نکنی و ارباب آن نباشی این زمان است که تو رو نوکر خودش میکند.

ستون ششم:هم نشینی با بهترین ها

ما همواره باید سعی کنیم کارهایمان را به بهترین نحو انجام دهیم.همیشه به یاد داشته باش که انجام یک کار با به نحو احسنت انجام دادن آن کاملا متفاوته،توجه داشته باش به جمله ی مارتین لوترکینگ.

برای تحقق اهدافت همیشه با بهترین ها نشست و برخواست داشته باش و به این امر توجه داشته باش که شفافیت تصویرسازی ذهنی، رازی اساسی

در تحقق اهداف به شمار میرود.

همیشه برای خلق بهترین ها دو راه وجود دارد:یا خود بهترین باشی و یا با بهترین ها نشست و برخواست کنی،چرا که کمال همنشین تاثیری شگرف در نتایج فعالیت های ما دارند.

ما باید انسان های اطرافمان را به سه دسته تقسیم بندی کنیم:

آن های که باید روابطمان را با آنها قطع کنیم

آن هایی که باید محدود باشند و آن هایی که باید روابطمان را با آنها افزایش دهیم.در رابطه با برقراری رابطه های جدید باید به این امر توجه داشته باشیم که زندگی آن قدرهام که فکرشو میکنی ساده نیست و باید در زمان هایی تصمیم های سخت بگیریم.

سوال مهم:حالا ما چه جوری میتونیم انسان های موفق رو جذب کنیم؟

تنها یک راهکار وجود دارد.برای جذب انسان های جذاب باید جذاب بود.برای جذب انسان های موفق باید موفق بود.پس توجه داشته باش که تنها راه موجود آن است که بر روی خودمان کار کنیم.به جای آنکه وقتمان را بروی دیگران بگذاریم باید آن وقت را به خودمان اختصاص دهیم.

آدم های ناموفقی که دوست دارند موفق شوند نیازمند توجه ویژه ای هستند.

مزایای معاشرت با انسان های موفق:

1:یادگیری تجارب بسیار با ارزش

2:وصل شدن به شبکه گسترده ای از روابط.دوستان و همکاران آن فرد تبدیل می شوند به دوستان و همکاران تو

3:تغیر و شکل دهی نگرش.ما باید بدانیم که دوستان ما نگرش ما را نسازند اما در شکل دهی و استحکام آن نقش بسیار ویژه ای دارند.

پس در طول سفر،برای رسیدن به اهدافتان از همسفرانی استفاده کنید که میتواند به شما در تحقق اهدافتان کمک کنید.

سرو کله ی استاد زمانی پیدا می شود که شاگرد آماده باشه.

قوانین مربوط به موفقیت همیشه بوده اند اما عدم ناآگاهی ما از آنها فرصت ها را از دست ما میگیرند.

مثل بودن قانون جاذبه قبل از نیوتون.

ستون هفتم:یادگیری همیشگی

تحصیلات آکادمیک در یافتن روزی به تو کمک می کند و تحصیلات شخصی در یافتن خوشبختی.

تورو:توده ی مردم همه ی عمر در سکوتی خفقان آور زندگی میکنند و آوازی را که در سینه دارند به گور می برند(بسیاری آرزوهای خود را به خاک می برند).

تحصیلات شخصی مساویست با یادگیری های گوناگون از افراد و اشخاص و اتفاقات گوناگون.

اگر کسی در مسیر اشتباهی حرکت می کند به انگیزه ای برای تندتر رفتن احتیاج ندارد بلکه به آموزش احتیاج داره تا به مسیر درست برگرده.

یادگیری مقدمه ی ثروته.تمام تغیرات بزرگ با یادگیری آغاز می شود.

یادگیری:ایجاد تغییر نسبتا پایدار در توان رفتاری فرد.

بخش اعظم زندگی پس از تحصیلات رسمی جریان دارد.

راز اصلی موفقیت همان یادگیری دائمیست.چگونه؟کتاب خواندن،سرمشق و الگو گرفتن از آدم های موفق و سرانجام درس گیری از شکست ها و استفاده از تجربیات خود و دیگران.

مسئله این نیست که خرید کتاب چقدر گرون تموم میشه،مساله این است که اگه کتاب نخونی چقدر برات گرون تموم میشه.اگر دوست دارید به سطح دانش و مهارت یک استاد برسید به سراغ کتاب هایش بروید.

بدون مطالعه هیچ پیشرفتی ممکن نیست

ستون هشتم:همه ی زندگی فروش است.

واژه فروش وابسته است به مفهومی به نام تاثیر گذاری.هر کس که بخواهد موافق باشد باید بتواند هنر تاثیر گذاری بر دیگران را بیاموزد.بشر موجودیست اجتماعی و میزان موفقیت او وابسته است به میزان تعامل و همکاری او با دیگران،به همین خاطر باید تاثیرگذار بود.

موفقیت در دستیابی به خواسته بستگی دارد به تاثیرگذاری بر دیگران.یک نوزاد زمانی که احساس گرسنگی می کند گریه می کند و با این کارش تاثیرمی گذارد تا بتواند به خواسته و نیازش دست یابد.و ما باید برای انجام تک تک امور مربوط به زندگیمان این توانایی را داشته باشیم که بر دیگران تاثیر بگذارد.به همین خاطر عنوان می شود که همه ی زندگی فروش است و کسی در انجام کارش موفق تر است که از قدرت تاثیرگذاری بیشتری بهرهمند باشد.

توماس جفرسون:اشراف سالاری به طور فطری در میان همه ی مردم وجود دارد و اساس دستیابی به آن شرافت و استعداد(و شاید تلاش)است.

به چه معنا؟به آن معنا که در زمان های گذشته موفقیت به صورت موروثی از نسلی به نسلی دیگر منتقل می شده اما امروزه فارغ از جنسیت و رنگ و نژاد اگر خواهان موفقیت باشی و برای رسیدن به آن سعی و تلاش کنی مطمئنا موفق خواهی بود.

حال هرقدر شما فردی مستعدتر،باشرافت تر و کوشاتر باشی در تاثیرگذاری موفق تر عمل خواهی نمود..

و فقط یه راه وجود دارد که دیگران فرد را انسان شریف و با استعداد بدانند و آن این است که اینکه فرد شریف و بااستعداد باشد.

مهارت های فروش:

1:شناخت دقیق محصولی که عرضه می کنیم.برای اینکه چیزی را بتوانی عرضه کنی باید آن را داشته باشی.برای عرضه هر چیز باید اول بشناسیش،باورش داشته باشی و احساسش کنی.

2:صحبت با تعداد زیادی از انسان ها.ده درصد از چهل نفر بیشتر از ده درصد ده نفر است.

3:داشتن پشتکار و تسلیم نشدن.هیچگاه در برابر پاسخ نه تسلیم نشو.قانون بچه:نه در دنیای کودکان نقشی ندارد.

وقت تنگ تر از اون چیزیست که فکرش میکنی.

ستون نهم:رشد مالی تابع رشد فردی است.

این ستون مربوطه به پوله.پولی که نمیتونه باعث خوشبختی بشه اما نبودش حتما باعث بدبختی میشه.

پول هیچگاه امنیت خاطر نمی آورد چرا که ممکن است هر لحظه از دست برود.

مهم میلیونر شدن نیست مهم اینه که برای تبدیل شدن به یه میلیونر باید به چه جور آدمی تبدیل بشی.به همین خاطر است که گفته می شود رشد مالی تابع رشد فردیه.برای اینکه بتونی یک میلیون دلار بدست بیاری باید به انسانی یک میلیونی با باورهای میلیونی تبدیل بشی.

"علاقه به پول تنها حرص بیش از حد را در وجودت می پروراند"

قانون طلایی ثروتمند شدن:

سود گرفتن بهتر از دستمزد گرفتنه.

راهکارش چیست؟تو باید برای خودت کار کنی و یه کار مستقل راه بندازی.99 درصد انسان های ثروتمند برای این ثروتمند شدن که برای خودشون کار میکنن و سود می گیرن.

اصول رسیدن به ثروت:تمام وقت روی شغلت کار کن و پاره وقت روی آینده ات.

در کنار شغل اصلیت یه کار جنبی راه بندازی و کم کم توسعه اش بدی.حالا به نظرتون رسیدن به چنین جای چقد سخته؟مطمئنا خیلی،چون انجام همه ی کارهای با ارزش سخته،و برای تحلیل سختی های راه و افزایش استقامت درد انضباط و در پشیمانی را به یاد آور.همیشه به یاد داشته باش که استقلال مالی نیازمند داشتن کاری مستقل و آزاد است.همه زندگی فروشه،و رشد مالی تابع رشد فردیه.

ستون دهم:یک رابطه موثر باعث ایجاد تفاهم می شود.

موفقیت به همکاری آدم ها بستگی دارد.

تعریف رابطه:رابطه یعنی تلاش دو یا چند نفر برای رسیدن به تفاهم(توانای تحمل تفاوت ها).وقتی آن ها به تفاهم برسند و با یکدیگر متحد بشوند،از نیروی خارق العاده ای برخوردار خواهند شد.

متفاوت بودن انسان هاست که ضرورت ایجاد رابطه و تفاهم را در ما خلق می کند.

حال آفت مهلک روابط چیزی جز تلاش برای تحکم گفته ها به فرد مقابل نیست.

رابطه ای مداوم خواهد بود که از معادله ی برنده-برنده تبعیت کند.

رابطه فقط این نیست که چی بگی،بلکه باید بدونی که چه طور و چه وقت اونو به زبون بیاری،و در عین حال میزان پذیرش شنوده را هم در نظر بگیری و در عین حال خود باید شنونده خوبی بود.

نکته:مهمترین چیز در یک رابطه،شنیدن است.برای اینکه شنونده خوبی باشی باید واسه طرف مقابلت شخصیت و احترام قائل باشی.

ستون یازدم:دنیا همیشه به یه رهبر بزرگ نیاز دارد

دلیل شکست خیلی ها بر میگردد به عدم درک صحیح شان از واژه های گوناگون که یکی از آن واژه ها کلمه رهبریست.

رهبر:همه میتوانند در زندگی رهبری بزرگ باشند چون منظور این است که هنر تاثیرگذاری بر دیگران رو خوب بلد باشی.رهبری کردن یعنی کمک به اصلاح افکار،باورها و اعمال دیگران.

راه رهبر شدن:

با کار بر روی شخصیت(باورها) و مهارت(تخصص و دانش) آغاز می شوند و موفقیت در این دو رکن عاملی است برای رسیدن به قدرت تاثیرگذاری.

تفاوت رهبر با یک مدیر:

یک مدیر به مردم کمک میکند خودشون رو اونطور که هستند ببینند اما یک رهبر به مردم کمک میکند خودش را بهتر از آن چیزی که هست بداند.یک رهبر به مردم امید میدهد و در رابطه با رسیدن به اهدافش به آنها کمک میکند.یک رهبر خوب باید بیش از آنکه به فکر کار مردم باشد به فکر زندگی آنها باشد."اعتماد مهمترین زنجیر رابط،بین رهبر و پیرو است".

رهبران بزرگ بصیر و خوش بین هستند.

ستون دوازدهم:میراثی از خود به یادگار بگذار.

بزرگترین شگفتی زندگی این است که به یک چشم بهم زدن میگذرد

تو نمیتوانی مدت عمر خود را انتخاب کنی اما میتونی درست زندگی کردن را انتخاب کنی.همیشه سعی کن ثمره ای از خودت به جای بگذاری

"زندگی صحی یکتای هنرمندی ماست

هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود

صحنه پیوسته به جاست

خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد"

پایان


نوع مطلب : موفقیت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 16 آذر 1397 12:06 قبل از ظهر

You explained this terrifically.
buy cialis uk no prescription tesco price cialis order generic cialis online tadalafilo if a woman takes a mans cialis buying brand cialis online cialis generic cialis 20mg preis cf 40 mg cialis what if i take how to purchase cialis on line
دوشنبه 12 آذر 1397 12:38 قبل از ظهر

You've made the point.
cialis 10 doctissimo cialis generika canada discount drugs cialis safe dosage for cialis deutschland cialis online ou acheter du cialis pas cher buying cialis in colombia wow look it cialis mexico cialis kaufen bankberweisung rezeptfrei cialis apotheke
یکشنبه 11 آذر 1397 11:28 قبل از ظهر

Regards! I appreciate this.
cialis online deutschland tadalafil 20mg try it no rx cialis cialis super acti chinese cialis 50 mg price cialis wal mart pharmacy fast cialis online il cialis quanto costa cialis professional yohimbe generic cialis tadalafil
شنبه 10 آذر 1397 11:21 قبل از ظهر

Kudos! Plenty of info!

cialis cuantos mg hay generic cialis pill online cialis generico cialis for bph acquisto online cialis cialis canada on line buy cialis online cheapest click now cialis from canada if a woman takes a mans cialis cialis 20mg preis cf
شنبه 10 آذر 1397 12:05 قبل از ظهر

Factor effectively taken.!
cialis kaufen cialis flussig where cheapest cialis calis low dose cialis blood pressure cialis side effects we use it cialis online store cialis et insomni cialis therapie cialis professional yohimbe
پنجشنبه 8 آذر 1397 01:38 بعد از ظهر

Regards. I enjoy it!
prezzo di cialis in bulgaria prescription doctor cialis cialis purchasing sublingual cialis online cialis et insomni generic for cialis cialis tadalafil online ou trouver cialis sur le net cialis 20 mg best price female cialis no prescription
پنجشنبه 8 آذر 1397 01:17 قبل از ظهر

Thank you. A good amount of posts!

buy cialis uk no prescription order a sample of cialis buy cialis online nz click here to buy cialis cialis sicuro in linea only here cialis pills cialis 200 dollar savings card does cialis cause gout cialis 5 mg scheda tecnica cialis from canada
چهارشنبه 7 آذر 1397 12:54 بعد از ظهر

Thank you! Helpful information!
cialis usa cost cialis great britain cialis prezzo di mercato cialis reviews cialis 20mg preis cf venta cialis en espaa cost of cialis cvs cialis soft tabs for sale recommended site cialis kanada generic cialis 20mg tablets
چهارشنبه 7 آذر 1397 12:53 قبل از ظهر

Thanks. Lots of material.

cialis 100mg suppliers buy generic cialis comprar cialis navarr cialis kaufen generico cialis mexico we like it cialis price how do cialis pills work cialis generic availability where do you buy cialis price cialis best
پنجشنبه 19 مهر 1397 02:22 قبل از ظهر

Awesome facts, Thanks a lot!
buy 10 mg levitra levitra 20 mg levitra 10 mg kopen levitra cheap 20mg levitra levitra 20 mg cheap 20mg levitra levitra 20mg vardenafil 20mg buy levitra generic
شنبه 31 شهریور 1397 03:09 بعد از ظهر

You actually reported that superbly.
canadian pharmacy buy viagra 25mg canadian medications online canada medication list online canadian discount pharmacies canada online pharmacies reviews canada drugs online top rated canadian pharmacies online canada online pharmacies for men canadian pharmacy meds
چهارشنبه 28 شهریور 1397 05:00 بعد از ظهر

Truly tons of fantastic facts!
the best site cialis tablets cialis sale online acheter cialis kamagra generic cialis at the pharmacy cialis alternative generic cialis at the pharmacy we choice cialis uk cialis daily new zealand prix de cialis tadalafil 20 mg
سه شنبه 27 شهریور 1397 01:51 بعد از ظهر

You explained this effectively.
brand cialis nl cialis therapie we recommend cialis best buy buy cialis online cheapest free cialis tadalafil buy generic cialis how does cialis work best generic drugs cialis cialis 100mg suppliers
سه شنبه 13 شهریور 1397 05:46 بعد از ظهر

Awesome write ups. Thanks!
trusted pharmacy canada scam buy viagrow pro canadian pharmacy king online pharmacies canadian discount pharmacies in canada no 1 canadian pharcharmy online canada online pharmacies surrey canadian drug canada medication pharmacy north west pharmacies canada
سه شنبه 13 شهریور 1397 02:50 قبل از ظهر

Lovely posts, Thanks.
buy viagra sildenafil online cheap generic sildenafil where to buy herbal viagra buy without prescription online buy viagra pill buying viagra online buy viagra online ireland to buy viagra buy viagra tablets how to get prescription viagra
یکشنبه 11 شهریور 1397 11:57 قبل از ظهر

Thank you. Plenty of forum posts.

order cialis from india we recommend cheapest cialis we like it cialis soft gel venta de cialis canada cialis generique low cost cialis 20mg safe dosage for cialis buying cialis in colombia the best choice cialis woman cialis pills in singapore
شنبه 16 تیر 1397 11:27 بعد از ظهر
Ӏ waѕ curious іf you ever thought of changing tһе age layout ᧐f your
site? Its vеry wеll written; Ӏ lopve ѡһat yopuve ɡot to
say. But maybe you could a liuttle more in tһe way of content
ѕo people coiuld connect ᴡith it better. Yohve got an awful lot оf
text for onky һaving one or 2 images. Maybe you ϲould space іt outt better?
سه شنبه 12 تیر 1397 03:31 بعد از ظهر
hi!,І like yoᥙr writing sⲟ a lot! proportion wе keep in touch extra appгoximately
уour post on AOL? I require a specialist on thiѕ aгea tto
unravel my problem. Maay be that's you! Тaking a look ahead tto
peer you.
شنبه 9 تیر 1397 06:33 قبل از ظهر
What's up, thіs weekend iѕ fastidiious in favor ᧐f mе, forr thе reason that this
occasion i am reading tһis great educational article hеre at myy homе.
جمعه 1 تیر 1397 10:31 بعد از ظهر
Hmm is anyօne elѕe experiencing probⅼems wjth thе pictures on this blog loading?

I'm trying tоo fіnd ᧐ut if its a problem on my end or if it's
thе blog. Any responses would ƅe ցreatly appreciated.
دوشنبه 7 خرداد 1397 01:54 قبل از ظهر

With thanks! I enjoy this.
cialis baratos compran uk cuanto cuesta cialis yaho ou trouver cialis sur le net we choice free trial of cialis cialis online napol cialis tablets look here cialis order on line cialis 5 effetti collaterali side effects for cialis cialis online
پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 02:09 قبل از ظهر
Greetings from Idaho! I'm bored at work sso I decided
to check out your sitte on my iphone during lunhh break.
I really likke the knowledge you provide here and can't waait to take a look
when I get home. I'm shocked at how quick your blog loaded on my phone ..
I'm not ecen using WIFI, just 3G ..Anyways, great blog!
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 03:12 قبل از ظهر

Terrific data. Appreciate it.
viagra vs cialis cialis 20 mg best price cialis 10 doctissimo cialis super kamagra cialis tadalafil venta de cialis canada comprar cialis navarr rezeptfrei cialis apotheke how much does a cialis cost cialis pills price each
جمعه 7 اردیبهشت 1397 06:29 بعد از ظهر

Nicely put. Regards.
cialis therapie ou trouver cialis sur le net cialis rezeptfrei tarif cialis france dosagem ideal cialis sialis cialis vs viagra canada discount drugs cialis preis cialis 20mg schweiz cialis 5mg prix
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 02:44 قبل از ظهر

Thank you, I appreciate it!
how to safely buy viagra online viagra from usa pharmacy online pharmacy viagra uk vigra buy brand viagra online without prescription viagra pharmacy uk how to purchase viagra online sildenafil viagra where can i buy generic viagra online safely viagra dosage
شنبه 1 اردیبهشت 1397 07:22 قبل از ظهر
When someone writes an posdt he/she retaons the plan of
a user inn his/her mnd that how a user can know it.

So that's why thnis piece off writing iss great. Thanks!
جمعه 17 فروردین 1397 06:30 بعد از ظهر

Regards. A good amount of postings!

cialis great britain cialis kaufen wo cialis prices in england the best site cialis tablets are there generic cialis generic cialis with dapoxetine price cialis wal mart pharmacy cialis online cialis kamagra levitra comprar cialis 10 espa241a
جمعه 3 فروردین 1397 02:25 بعد از ظهر

Thanks, I enjoy this.
cialis canada buy name brand cialis on line cialis y deporte cialis 5 mg funziona only now cialis 20 mg cialis dosage amounts generic cialis at walmart cialis generika in deutschland kaufen buy cialis online cialis daily dose generic
یکشنبه 27 اسفند 1396 09:29 بعد از ظهر

You suggested it adequately!
cialis mit grapefruitsaft buy cialis uk no prescription 40 mg cialis what if i take cialis side effects dangers cialis billig tadalafil click here to buy cialis cialis super acti buying brand cialis online cialis generic tadalafil buy
یکشنبه 29 بهمن 1396 05:07 قبل از ظهر
ممنون خیلی عالی بود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30